KENDİ OYUM ADI ALTINDA KENDİNİ VE BU MİLLET SATANLARA…

Yeşilce – Yeşilyurt Kültür ve Dayanışma Derneği Forumlar Genel Gündem KENDİ OYUM ADI ALTINDA KENDİNİ VE BU MİLLET SATANLARA…

8 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      ozan
      Katılımcı

Evet  arkadaşlar  herkese  selamlar  baştan belirtmeliyimki  bu yazıda  herkezin  göruslerini  bekliyorum  ve acıkca  belirtmeliyimki  üzerine  alınanlar  muhattabımdır….  ÜZERİNE  ALINAN  SATISA  DEVAM  YIKIMA  DEVAM  KALLEŞLİĞE  DEVAM DİYENLER   YAZININ  SONUNDAKİ  SORUYU  CEVAPLARSA  BEN DAHA BİRŞEY YAZMAM ….

Eveeeeettt   ampuller  söndumu ?  yoksa  yenımı  yandı ?

Benim kişisel  görusum  bu  ampuller  önceden  mum ışığı  gibi yanıyordu  şimdi  40 waatlık  oldu.

Baştada  dediğim gibi  herkezin  görüşüne  saygım var !!

Ama  bana birisi  bunun  nedenini  açıklayabilirmi ??

Butun bunları  hakedecek  ne  yaptılarda  bu kadar destek  aldılar  ben bir  türlü bunu  anlayamıyorum .

Ben iş dolayısıyla  bu soruyu  yaklaşık  20  kişiye sordum ve verilen cevaplar  nedir  biliyormusunuz .

__eşi  kapalı !!!

*tamam  kapalıdır  kendi secimi bişey diyemezsin  ama  turban  sorunu ne  oldu   dedim
      –  cevap YOK.

__ ekonomi güzel gidiyor !!!

*Türkiye  Cumhuriyeti nin bu gune  kadar  blançolarını  hiç  gördunmu  dısarıdan  nekadar  sıcak para  alınmıs..
      1 ay sonra ne olacağını  kestirebiliyormusun .
      – cevap YOK.

__ Memlekete huzur  getirdi !!!
      * Hiç televizyon ,gazete  vs  vs  vs  bakmıyormusun  dedim

– akit okuyorum  samanyolu  izliyorum  !!!

__Iraka  girmeyip  savaşı önledi
      * gunde  kaçtane  mehmetciğimiz  şehit ediliyor  biliyormusun dedim .

– o heberler  yasaklandı  haber değeri tasımıyor–mus !!!

__ Türkiye  çapulcuların elinden kurtuldu  kurtulmayada  devam ediyor ….
      *  çapulcu dediğin kim  gercekten sevenlermı  teröriste  kursun sıkanlarmı  helal yoldan ekmeğinin peşinde  olanlarmı  namusu  onuru  serefi için yaşayanlarmı  dedim   cevap YOK  Cumhuriyet  tehlikede  derken  aklına  ne  geliyor dedim  yine  cevap YOK…

bunun gibi   daha  ne  enteresan  cevaplar  geldi  yaa  bunu  üzülerek  söyluyorumki  bu millet  bizim milletimiz
      millet  olarak nezaman bilinçli yaşamayı  öğreneceğiz  bilmiyorum ….

VE BİR  SORUM DAHA  OLACAK  ARKADAŞLAR  DEMOKRASİ  VE  LAİKLİK DÜŞMANI  DEĞİLİM  YANLIŞ ANLAŞILMASIN 

DUNYANIN HANGİ ULKESİNDE  TERÖRDEN  TUTUKLU BİR  ……….CU  CEZA EVİNDE İKEN   NASIL OLUYORDA 

MİLLET VEKİLİ  SECİLEBİLİYOR.  ???

Eren Kıyan
      Ziyaretçi

abi sana son yazdığın hakkında cevap verebilirim o adam ceza evinde değilmiş zaten ceza evinde olsa milletvekili seçilemiyormuş…
      sadece soruşturma dewam ediyormuş… eğer bu soruşturma sırasında milletvekili seçilirse dokunulmaz oluyormuş ve soruşturma kalkıyormuş…eğer milletvekili seçilmeden tutukluluğuna karar verilirse milletvekili olamadan hapise giriyormuş…

sakssu
      Katılımcı

Eren o adam değil, kadın..

PINAR AKSU
      Katılımcı

Bence Türk milleti sosyolojik açıdan incelenmesi gereken bir millet diye düşünüyorum;

Neden diye soarasanız !

Şöyle bir kamuoyu yoklaması yapın milletimizin yüzde 90'ı ABD ye karşı ama Amerikanın tam destek verdiği bir parti yüzde 47 ile iktidar parti seçilebiliyor…

Teröre herkes lanet okurken bunun için hiç bir şey yapmamış hatta askerlik yan gelip yatma yeri derken oğluna çürük raporu almış bunun yanında kürt devletinin kurulmasını isteyen ülkelerden tam destek alan bir parti yine iktidar…

Sorsalar herkes Atatürkçü, laik vs.. ama buna tamamen karşı olan hilafet kafasındaki adamlar yine iktidar..

Sinir olduğum başka bir konu ise Ordu'da hatırlarsanız tarihinde ilk defa 100.000 kişi sokağa döküldü fındık yüzünden ama gelin görünki bu iktidar Ordu'dan birinci parti olarak çıktı..

Çiftçi'ye ananıda al git dedi yine iktidarda..

Bİr yerde bir terslik bir yanlışlık var ama ne..

Belki basit olarak algılanan bir sorun gibi görünüyor. Ben çok merak ediyorum doğuda bir kürt devleti kurulmak istense sevgili milletim toprağınıda 2 çuval kömüre 100YTL'lik alışveriş çekinede satıcakmı memleketini???

Herkesin düşüncesine saygım var bunu da belirteyim ama şahsi görüşüm hiç iyi yerlere gitmiyor bu ülke..

Başta da dediğim gibi incelenmesi gereken bir toplumuz…..

ozan
      Katılımcı

pınar  kardeşş  bunu  durup beklemeye  araştırmaya  gerek yok  zaten görduk ki  SATTILAR…….

AYRICA  SUNU BELİRTMELİYİMKİ  hanı  onlarda  meclise  girsin  cok seslilik  olsun diyen bir  gurup  burokrat  ve  sözde  aydın kesim varya  onlara  en guzel  cevabı  bu  malum kişi  tutujku  kaldığı  ceza  evinden cıkaken yapılan gövde  gösterisi  ve  atılan sıoganlar  onları savunanlara  en guzel cevaptır.  Halen o bir kısım  vekil secilmiş  kişileri  savunuyorlarsa  feslerini  önune  alıp  3 sefer  dusunsunler .

YARGI  OLARAK  istediğin davaya mudahale  edebiliyorsun tamam  normal  karsılarım  ama  bir  ŞEMDİNLİ  komplosuna  kimseyi müdahale  ettirmezken :
            Terörle  yargılanan  birinin  tutukluluk  hali  devam ederken TBMM  ye  gönderimesinin ne  anlamı var kimin yada kimlerin maşalığı yapılıyorda  kimi yada kimler nasıl maşa olarak kullanılıyor.

SECİMLER  olmus  bitmiş farkındaysanız  secimlere  gunler  kala  2  3  gun  sanıyorum şehit  haberi  yada  sıcak  temas  mayın  hiç biri  gercekleşmedi  yada  basında  ŞEHİT  SANSURU  cıkartılarya ondan dolayı  cıkmamışta  olabilir.

Eğer  gercekten  olmadıysa  ki  şehidimizin olmayısına  sevinirim  ama  ozamanda  aklıma  su  soru  gelir.

__  secim öncesi  sandıktan birleri  acaba  korkuyormuydu da  biraz  dizginlendiler ?

sonuclar  acıklanmıs  Karadenizden 1. partı  olarak  hukmuti tek başına  kuran bir  parti secilmiş  ve  bunun  peşinde  GIRESUN DA  SİVAS TA  catışmalar  cıkıyor.
          terörun  1970 lerden ihtibaren  karadenız  kırsalına  yerleşmek  istediğini  herkez  tarafından  butun kurumlar  tarafından bilinen  birşey .
              yeşili bol  dağılık  rahatlıla  eylem yapıp cok kısa  surede  kamufle  olabilicekleri bir  bölge.
        Şimdiye  kadar  karadenıze  girmekten  el atmaktan  cekinen  capulcu  surusu  sandıktan  akp  cıkar_cıkmaz  nasıl oluyorda  teröru  önler gözuyle  bakılan  bir  partinin  iktidara  gelirken 1 sırada  cıktığı  bir  gölgede  bu  gelişmeler  yaşanabiliyor  SİZCE  TESADÜFMÜ….

İşin ilginç  yanı  TÜRKİYE de  bu  gelişmeler  olurken  abd li  bir  yetkili  generalmıs  cıkıp  toplantıda  pkk  ile  uzlaşmayı deneyin  diyebilecek  kadar  iktidardan  guc  alıyor  ve  guvenıyor. ne oldu  k ırakta teröre  karsı  pkk  ya  karsı  operasyon başlatıcaktınız……

NEYSE  ŞİMDİLİK  BU KADAR AMA  DEVAMI OLACAK  VE  UNUTMADAN  SUNU  SÖYLEMEK İSTİYORUM  Kİ

O MECLİSTE  32  MİLLET  VEKİLİ BULUNAN  BİR  PARTİYE  HUKUMETİ  KURDURTUP  YURU  KARDEŞİM BAŞBAKAN SENSİN  DENİLDİ  BU YUZDEN  KİMSEYE  AKILLI  DUSUNEREK  DAVRANIN  DEMIYORUM  AMA  RAHATTA  OLMASINLAR 

CUNKU  GÖK KUBBE  CÖKMEDİKCE  YER KURE  YARILMADIKCA  BU  MİLLETİ  ULKEYİ  KARSILIKSIZ  SEVENLER  YOK OLMAMAKLA  BİRLİEKTE  BU  DAVA  İLELEBET  YAŞAYACAKTIR …….

saygılarla….

sakssu
      Katılımcı

En çok dikkatimi çeken şey,
      msn de alttaki reklamda bayrak sallayan parti lideriydi,
      hiç akla gelmezdi oralarda bile seçmene ulaşıp oy isteneceği..

Eren Kıyan
      Ziyaretçi

Eren o adam değil, kadın..

tamam anladım abi… hayır adam da vardı bi tane oda sorgulanıyormuş , haberlerde duymuştum…

inanç şinel
      Katılımcı

Merhaba arkadaslar , secımler bıttı , ülkemız için hayırlısı olsun diyorum , milletimiz gerceklerin ne derece vahim oldugunu hala kavrayamadı tahmınımce , zira % 46 lık bir oy baska bır seyle izah edilemez.

Ozan kardesımınde dediği gibi bu ülkeyi karsılıksız sevenler var oldugu sürece bu ülkeyi böldürtmemek sattırmamak adına mücadelemıze her zaman ve her ortamda devam edecegız.

Aşağıdaki yazıları sizinle paylaşmak istedim ,

Devletin mumu, yalancının mumu…

Hazreti Ömer halife. Bir gece makamında Ashabtan biri ziyaretine gelir.
      Selam verir.
      Selamı alınmamıştır.
      Oturur.
      Ömer işiyle meşgul.
      Sahabe bekler. Hz. Ömer çalışır.
      Selam alınmamış, yüzüne bile bakılmamıştır.
      İş biter. Hz. Ömer mumu söndürür.
      Bir başka mumu yakar.
      O anda selamını alır. Konuşmaya başlar.

Sahabe sorar:
      -Ya Ömer, niçin hemen selamımı almadın ve niçin bir mumu söndürüp diğer mumu yaktın ve ondan sonra benle konuşmaya başladın?

Hazreti Ömer :
      -Evvelki mum devletin hazinesinden alınmıştı. O yanarken özel işlerimle meşgul olsaydım Allah indinde mes’ul olurdum. Seninle devlet işi konuşmayacağımız için kendi cebimden almış olduğum mumu yaktım, ondan sonra seninle meşgul olmaya başladım.

Kıssa böyle…
      Mercedes’e sahte plaka takanlarla, Hazreti Ömer’i yan yana koyun adalette…
      ‘Verdimse ben verdim’ diyenlerle de yan yana koyun bakalım…
      Koltuğa yapışıp gitmeyenlerle de yan yana koyun…
      Kantara çıkarın demiyorum…
      İki fotoğrafı yan yana koyun…
      Meclise terör örgütü mensuplarını sokanları da bir yanlarına koyun…
      Bakın bakalım…
      Arada fark var mı…

Şunu fark ettim bir yandan da geçen gün…
      Hırsız büyük olunca saygı duyuyor, küçük olunca kepaze ediyoruz.

Anketlerde başka partiye, sandıkta başka partiye oy veriyoruz.
      Sokaklarda şikayet ediyor, ikili görüşmelerde kınadığımız organizasyonların içine girebilmek için kanal arıyoruz.

Pek çoğumuzun şikayeti, çıkar çarkına, saadet zincirine dahil olmamaktan kaynaklanıyor…
      Simitçiye soruyorlar, televizyonda hangi programları izliyorsun diye…

Yalan otomatiğe bağlanmış, tüm simitçiler belgesel ve tartışma programı izliyor…
      Biz, bizden başka bir şeyi oynuyoruz….

Peki ey Türk milleti, sana soruyorum…
      Niye kandırdın beni?

Ben, sen varolan düzenden rahatsızsın diye yazdım, söyledim, bağırdım…
      Şehit cenazelerini ruhun kaldırmıyor sandım…

Çöpten çürük domates toplamaktan rahatsız olduğunu düşündüm…
      Ey Türk milleti, sen, politikacılarla beraber beni de kandırdın…

Oysa ki senin huzursuz olduğunu sanıyordum, yanılmışım…
      Oysa ki senin Hazreti Ömer adaleti aradığını sanmıştım, aldanmışım…

Sen sahte plakalı Mercedes adaleti, Türk sularında Amerikan tersanesi istiyormuşsun…
      İstiyormuşssun da bana söylemeye utanmışsın…

Oldu mu şimdi, bak…

Her iki kişiden biri bunları isterken ben bundan sonra sana ne diyeyim…

Ben bundan sonra şehitten, yolsuzluktan ve onursuzluktan nasıl bahsedeyim…

Sen kendi tercihini yaptın, şimdi sıra bende…

Ben yine devletin mumuna saygı gösterenin peşindeyim, sen de yalancının mumuna…

Böyle geçsin hayat, mahşerde görüşürüz…

PINAR AKSU
      Katılımcı

İnanç yazı süper katılıyorum..

İçim ürperdi ya….

8 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.