DEMOKRASİ KÜLTÜRÜ SEÇME VE SEÇİLME HAKKI SONUÇLAI VE BİZ

Yeşilce – Yeşilyurt Kültür ve Dayanışma Derneği Forumlar Yeşil Cafe DEMOKRASİ KÜLTÜRÜ SEÇME VE SEÇİLME HAKKI SONUÇLAI VE BİZ

2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      ERTEKİN
      Katılımcı

Kimi seçiyoruz ne için seçiyoruz gerçekten seçiyormuyuz yoksa seçtiğimizi mi zannediyoruz ?
      seçiyorsak neye göre seçiyoruz? seçtikten sonra ne yapıyoruz seçimler le hayatımızda hangi değişiklikler oluyor? sevgili bütün bu sorulara net ve doğru cevaplar bulamadığımız sürece ne yeşilyurt ve yeşilcede nede istanbulda yaşadığımız yerlerde gerçek bir seçmen olamayacağımızı ve egomuzdan bir adım öteyi göremeyeceğimizi düşünüyorum. hem bağcıyı dövüp üzümleri yemek mi istiyoruz ? üzümleri yiyebilmek için mi bağcıyı dövmek istiyoruz ? bağcıya görünmedenmi üzümleri yemek istiyoruz ?bağcı gerçekten bağın sahibi mi,üzümler ilaçlı mı? bağcı gerçekte kim ? adı ne?  bağcı ile ahbap olmak daha mı iyi ? yoksa bağcı yı bağcı olduğu içinmi dövmek gerek? sorular çok çeşitlendirilebilir .

NEDEN 21, YÜZYILDA OTOBÜSLERLE HALA SEÇMEN TAŞINIYOR

Bir gurubun yada siyasi partinin otobüsüne binenler neden o otobüse biniyor ? diğer otobüstekilerle ne farkları var ?
      neden bir birleri ile yarışıyorlar ? neden yarış bittikten sonra bir eğlence düzenlenip kolkola eğlenemiyor ve  yıllarca sürecek bir kavganın tohumları atılmış oluyor ?

erkan şinel
      Katılımcı

insan nefsini tatmin edemediği için olabilir. bağ yada bağcıya herkez laf söyler fakat kimse nefsine bir şey diyemez.

inanç şinel
      Katılımcı

ABI BIZIM MEMLEKET DE INSANLAR OY VERIRKEN YAPILACAK YADA YAPILMASI GEREKEN İŞLERİN HAKKINDA O ADAY NE DUSUNUYOR NE YAPABILIR' E BAKMADAN ONCELIKLE AKRABA OLDUGU IÇIN  SONRA DA KOMSU VB OLDUGU ICIN OY VERIYOR.ONDAN SONRA DA SECIM YAKLASTIKCA VE SECIMDEN SONRA UZUN YILLAR SUREN  DARGINLIKLAR VE KALP KIRMALAR.BU KISIR DÖNGÜ 90 LARDAN BERI AYNI,İNSANLAR İNSAN OLDUGUNU AKRABA OLDUGUNU UNUTUP BİR SİDİK YARIŞIDIR ALIP BASINI GIDIYOR.CUNKU BU OLAYLARI BASLATANLAR VE KÖRÜKLEYENLER AHLAKEN OLGUNLASAMAMIS VE INSANI INSAN OLDUGU IÇIN SEVMEK VE SAYGI DUYMAK BILINCINE VARAMAMIS KISILERDIR.

BENIM TESPITIM SUDUR Kİ ;SIZ NE DENLI KATILIRSINIZ ARKADASLAR BILMIYORUM AMA;BIZIM INSANIMIZIN EN BÜYÜK HATASI  EĞRİ İLE DOĞRU'YU AYIRT ETMEMESİDİR.BİR OLAY DOĞRUYSA DOĞRU EĞRİ İSE EĞRİ DENİLMEMEKTE,GEVEZELİK VE LAF TASIMA HASTALIGININ DA ETKISIYLE EĞRİ VE DOĞRU BİRBİRİNE KARISTIRILMAKTADIR.AKRABALIK VB. BAĞLARDAN DOLAYIDIR Kİ BU YANLISI ISTISNASIZ TOPLUMUMUZUN BUYUK BOLUMU BILEREK VEYA BILMEYEREK YAPIYOR.

BU HATAYI TOPLUMUMUZ YAPTIGI SURECE DAHA ÇOOOOOOOOOOOOOOOKK OTOBÜSLER GİDER KÖYE  !!!!!

SAYGILARIMLA

2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.